» Newsy

Ben Howard na Open’erze

Ben Howard dołączył do składu festiwalu Open’er. Impreza odbędzie się między 2 a 5 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo.

Ben Howard od początku otaczał się muzyką z płytoteki rodziców: Van Morrison, Nick Drake, Joni Mitchell, Simon and Garfunkel. Te płyty natchnęły go, by sięgnął po gitarę – w wieku ośmiu lat, przejął klasycznego akustyka swojej mamy.

Przełomowym dla Howarda rokiem był 2011. Podpisał kontrakt płytowy, wydał debiutancki album (nagrany w przerobionej na studio stodole na angielskiej wsi) i spotkał się z przychylnością mediów. Tekstowo, płyta “Every Kingdom” okazała się o wiele bardziej mroczna, niż Howard przewidywał. Longplay dotarła do Top 10 UK Charts, a londyńczyk ruszył vanem w trasę po Europie. Towarzyszył mu zespół, a zarazem najlepsi przyjaciele. Każdy koncert się wyprzedał.

Poszedł za ciosem, wydając “Every Kingdom” w Stanach we wpływowej wytwórni Communion Records. Płyta przyniosła mu występy na najważniejszych festiwalach po obu stronach oceanu: Bonnaroo, SXSW, Bestival, Glastonbury i innych. W 2013 zdobył Brit Awards w obydwu kategoriach, w których był nominowany – dla najlepszego debiutanta i najlepszego brytyjskiego solisty.

Wcześniej udział w festiwalu potwierdzili m.in. Foster The People, Pearl Jam, The Black Keys, Rudimental, MGMT, Phoenix, Pusha T, Foals, Warpaint, Bastille, Interpol, Haim, Darkside, Earl Sweatshirt, Metronomy,The Afghan Whigs, Wild Beasts, BANKS i Lykke Li.

Bilety na Open’er Festival do nabycia w Altersklepie oraz w Ticketpro w cenach:

Karnet 4 dni – 550 zł
Karnet 4 dni z polem namiotowym – 630 zł
Karnet weekendowy 2 dni (piątek, sobota) – 350 zł
Bilety jednodniowe – 207 zł

aka | alter art

Dodano:
Tagi: , ,
.

Polecamy: Show Film Studio