» Newsy

Komunistka Marilyn Monroe

Rząd amerykański nie był tak bardzo zachwycony Marilyn Monroe, jak kinomani. Aktorka padła ofiarą głośnego “polowania na czarownice”, urządzonego przez senatora Josepha McCarthy’ego, który wydał otwartą wojnę komunizmowi.

Niedawno wypłynęły dokumenty, mówiące, iż szefostwo FBI dało swoim agentom zadanie monitorowania gwiazdy w 1955 roku, gdy przyznała się ona publicznie, że chciałaby odwiedzić ZSRR. Za bardzo podejrzaną uznano jej znajomość z Frederickiem Vanderbiltem Fieldem, uważanym przez McCarthy’ego za jednego z najgroźniejszych wrogów demokracji.

Śledztwo nie wykazało jednak niczego, co można by zarzucić piękności. Żaden z agentów nie znalazł jakichkolwiek dowodów na to, aby była ona członkinią partii komunistycznej.

Ostateczny raport o aktorce powstał w 1962 roku. Agent, który sporządził notkę, stwierdził, iż ma ona poglądy lewicowe, aczkolwiek nic nie wskazuje na to, by była aktywnie wykorzystywana przez partię komunistyczną.

Marilyn Monroe zmarła 5 sierpnia w1962 roku. Mały wycinek jej życia mogliśmy ostatnio poznać za sprawą filmu “Mój tydzień z Marilyn”, w którym w seksbombę wcieliła się Michelle Williams.

karo | contactmusic

Dodano:
Tagi:
.

Polecamy: Show Film Studio