» Newsy

“AmbaSSada”: Hitler, Ribbentrop i “Sen o Warszawie”

Do sieci trafił nowy, muzyczny klip promujący film “AmbaSSada” Juliusza Machulskiego.


Wideo przedstawia postaci Adolfa Hitlera oraz Joachima von Ribbentropa wykonujących akustyczną wersję “Snu o Warszawie” Czesława Niemena. W tych rolach pojawili się odpowiednio Robert Więckiewicz i Adam “Nergal” Darski z zespołu Behemoth. Filmik można sprawdzić poniżej.

- Zawsze chciałem zrobić współczesny film o Warszawie, który byłby jednocześnie dialogiem z historią – tłumaczy Machulski, który jest też reżyserem i producentem . – Zabawny, a jednocześnie wywołujący refleksje i powodujący, że “nasze historyczne blizny wykrzywią się wreszcie w uśmiechu”.

Dzieło ukazuje historię pary – Meli (Magdalena Grąziowska) i Przemka (Bartosz Porczyk), którzy przyjeżdżają do Warszawy, aby zaopiekować się mieszkaniem wuja. Okazuje się ono nie tylko luksusowe, ale i niezwykłe. Melania zgłębiając historię domu odkrywa, że na ulicy Piusa 17 – dziś Pięknej – przed wojną znajdowała się niemiecka ambasada. Winda, która znajduje się w budynku, nie tylko przenosi mieszkańców z piętra na piętro, ale też umożliwia podróż w czasie: z sierpnia 2012 roku do sierpnia 1939 roku.

W obrazie występują również Ksawery Szlenkier, Aleksandra Domańska, Jan Englert i Anna Romantowska oraz wspomniani Więckiewicz i Nergal.

Premiera kinowa zaplanowana jest na 18 października 2013 roku.

“Sen o Warszawie” to utwór z 1966 roku. Autorem muzyki i wykonawcą był Niemen, a tekst napisał Marek Gaszyński. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych piosenek Niemana oraz nieoficjalny hymn Legii Warszawa.

aka | inf. własna

Dodano:
Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio