» Recenzje

Movie 43 – recenzja filmu

Jeśli myśleliście, że “South Park” jest gorszący, nie widzieliście jeszcze “Movie 43″. Jak na mój gust, trochę przesadzili.


Film stanowi zbiór niezależnych od siebie historii. Twórcom udało się pozyskać wielu uznanych reżyserów i popularnych aktorów. Za kamerą poszczególnych segmentów stanęli m.in. Brett Ratner, Mike Judge, Peter Farrelly i Bob Odenkirk, a na ekranie, można podziwiać Emmę Stone, Kate Winslet, Halle Berry, Gerarda Butlera, Chloë Moretz czy Hugh Jackmana.

Uwielbiam brak poprawności politycznej. Niewybredne żarty też potrafię docenić. Niekoniecznie brzydzą mnie ludzkie genitalia czy nawet ekskrementy. Wszystko jednak musi mieć swój umiar. W “Movie 43″ jednak go zabrakło. Zamysł znakomity. Pokazać ludzkie słabości, ułomności i codzienne sytuacje w dość ekstremalny, szokujący sposób. Mamy więc randkę z kolesiem o mocno osobliwej fizjonomii, nastolatkę, która dostając pierwszy okres znajduje się w towarzystwie samych mężczyzn, faceta, który próbuje odzyskać przyjaciela po tym, jak przespał się z jego dziewczyną czy rodziców, którzy wierzą w nauczanie w domu.

OGLĄDAJ WIĘCEJ: RELACJA WIDEO Z PREMIERY FILMU “NIEULOTNE”

Pomimo uroczo absurdalnych rozwiązań (randki superbohaterów) i wielu kapitalnych pomysłów (odtwarzacz mp3 w kształcie kobiety), filmiki są zbyt dosadne, dosłowne, często najzwyczajniej obrzydliwe. I nawet jeśli się śmiejemy, doceniamy, że niektórzy aktorzy mają jaja (dosłownie), by coś takiego zagrać, na twarzy dominuje grymas zniesmaczenia. Niekoniecznie przekonuje też formuła. Oczywiście, wiadomo, że to seria bardzo nowelek, ale jedynym wspólnym mianownikiem wydaje się wstydliwy/nieprzyzwoity/niewygodny temat. A i tu rozstrzał jest potężny – od seksualnych dewiacji, przez zazdrość o kota po rasizm. Co gorsze, próba zespolenia poszczególnych epizodów w całość, okazuje się zupełnie nieudana.

Podsumowując. Pomysł dobry, intencje przekraczania granic i sięgania po tabu zacne, obsada doskonała, ale efekt taki sobie.

Joanna Moreno | monolith

Dodano:
Tagi: , , , , , , , , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio