» Newsy

Maria Sadowska publikuje “Dzień kobiet”

“Dzień Kobiet” to pierwsza od czterech lat autorska płyta Marii Sadowskiej.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia na naszych ekranach zagości 8 marca. Utwór “Dzień kobiet” zapowiada nie tylko film, ale i nową płytę Marii Sadowskiej – pierwszej w Polsce reżyserki, która samodzielnie skomponowała muzykę do własnego obrazu.

Klasyczny soundtrack okazał się punktem wyjścia dla większego, niestandardowego wydawnictwa. Muzyczne tematy z filmu posłużyły jako baza do skomponowania piosenek, opowiadających o sprawach kobiet. Teksty, których współautorką jest Katarzyna Bratkowska powstały w oparciu o cytaty takich myślicielek i filozofek jak Luce Irigaray, Simone De Beauvoir czy Barbara Kruger.

Na płycie znalazło się 9 utrzymanych w filmowym klimacie utworów, okraszonych przestrzennymi, trip-hopowymi brzmieniami. – Całość stanowi niezwykłą muzyczną podróż od smutku i rozpaczy do siły i czystej radości wygenerowanej prosto z serca kobiety – wyjaśnia Sadowska.

Bohaterką filmu jest Halina (Kwiatkowska), pracownica sieci handlowej “Motylek, samotnie wychowująca córkę. Jej życie zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta szybko przekona się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka. Kiedy korporacja przekroczy wszystkie granice, Halina rzuci jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje. Właściciele sieci handlowej nie cofną się przed niczym, aby ukryć swoje brzydkie sekrety.

W obsadzie, obok Kwiatkowskiej, znaleźli się Agata Kulesza, Eryk Lubos i Ireneusz Czop.

http://www.youtube.com/watch?v=VkuI_CZorpU

Longplay “Dzień kobiet” ukaże się 8 marca.

aka | kino świat

Dodano:
Tagi: , , , ,
.

Polecamy: Show Film Studio