Teatr i sztuka» Najnowsze informacje «

trzysiostry
Dodano o godzinie 12:55:47

“Trzy siostry” w Teatrze Dramatycznym

Rozpoczynamy cykl “Teatr dla studenta” i to mocnym akcentem, bo klasyką. Antoni Czechow napisał “Trzy siostry’ na początku ubiegłego wieku, a Małgorzata Bugajewska przeniosła akcję do współczesności.


Wszystko, co wiedzieliśmy o życiu okazuje się być nieprzydatne, wszystko trzeba stworzyć na nowo – społeczeństwo, zasady, rodzinę i milość. “Trzy siostry” dzieją się tu i teraz. – mówi reżyserka spektaklu. 4 marca mogliśmy zobaczyć pierwsze efekty wielomiesięcznych prób sztuki, której premiera odbędzie się w niedzielę 9 marca. Jeżeli jednak jesteś studentem, to zapraszamy Cię na premierę STUDENCKĄ we wtorek. Teatr Dramatyczny prowadzi akcję “Teatr przyjazny studentom”.  W cenie zbliżonej do biletu kinowego (20 zł) możesz upolować miejsce nawet na balkonie, w loży lub w pierwszym rzędzie.

W rolach glównych zobaczymy Paulę Kinaszewską (Natasza), Annę Gajewską (Olga), Agnieszkę Warchulską (Masza), Annę Szymańczyk (Irina), którą młodsze pokolenie ludzi dorosłych kojarzy z postacią Dagmary z “Pierwszej miłości”. Z męskich reprezentantów warto wymienić Adama Ferencego jako Wierszynina oraz Marcina Sztabińskiego w roli Solonego.

Zdziwił nas wybór scen promujących sztukę w mediach.
Zaprezentowano fragmenty dwóch aktów i trudno było doszukać się między nimi spójności, ale może właśnie to luźne połączenie miało pobudzić apetyt na więcej. W końcu taki był zamysł samego Czechowa, który nie budował akcji wokół głównego wątku.

Pozostaje nam tylko napisać – do zobaczenia w Teatrze Dramatycznym 11 marca ! Nie przegapcie premiery studenckiej !

Joanna Pilska i Natalia Romaniuk

Tagi: , , , , , , , , Zobacz więcej

spektakl Jego_tancerze 5
MARTWA NATURA W ROWIE
Dodano o godzinie 13:19:29

Martwa natura w rowie

Po sobotniej nocy na peryferiach włoskiego miasta znaleziono ciało dwudziestodwuletniej kobiety. Kim jest, i dlaczego została zamordowana? Inspektor Salti musi znaleźć zabójcę, zanim sprawą zainteresują się media, w rozwiązaniu zagadki potrzebuje pomocy miejscowych szumowin.

Tagi: Zobacz więcej

muz6184236
Dodano o godzinie 15:35:50

“Absolwent” w Teatrze Dramatycznym

6 lipca w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbyła się uroczysta premiera  „Absolwenta” Terry’ego Johnsona w znakomitym przekładzie Jacka Poniedziałka i w reżyserii Jakuba Krofty. W spektaklu występuje m.in. Agnieszka Warchulska, Anna Szymańczyk, Krzysztof Dracz, Mariusz Drężka oraz Krzysztof Brzazgoń.

Zobacz więcej

SĄD OSTATECZNY W TEATRZE STUDIO
Sąd Ostateczny w Teatrze Studio
Nagroda Wielkiego Splendora powędrowała do Magdaleny Zawadzkiej
Dodano o godzinie 17:13:27

Nagrody Wielkiego Splendora wręczone

3 grudnia, już po raz 25., odbyła się uroczystość wręczenia Splendorów – nagród dla wybitnych twórców Teatru Polskiego Radia. Wielkiego Splendora otrzymała Magdalena Zawadzka, Splendora Splendorów przyznano Irenie Jun, a laureatem Tele-Splendora został Janusz Głowacki. W tym roku Honorowy Wielki Splendor przypadł Piotrowi Mossowi.

Tagi: , , , , , Zobacz więcej

Henryk Talarv2
MP4_fot_Katarzyna_Marcinkiewicz_41
MP4_fot_Katarzyna_Marcinkiewicz_51
MP4_fot_Katarzyna_Marcinkiewicz_62
MP4_fot_Katarzyna_Marcinkiewicz_34
PO PROSTU DESIGN
Dodano o godzinie 21:08:23

PO PROSTU DESIGN

PO PROSTU DESIGN to tytuł grudniowej wystawy biżuterii artystycznej. Do udziału w projekcie galeria zaprosiła  12 uznanych projektantów z Polski: Jacka Byczewskiego, Grażynę Bieganik, Małgorzatę Kalińską, Pawła Kaczyńskiego, Zofię i Witolda Kozubskich, Karinę Królak, Lu Pin, Jana Suchodolskiego, Radosława Szweda, Arkadiusza Wolskiego i Jakuba Żeligowskiego.

Tagi: , , , Zobacz więcej

ADHD i inne cudowne zjawiska
Zachęta - szósty kontynent
Dodano o godzinie 20:44:07

Odwiedź szósty kontynent

Najnowszy projekt Anny Molskiej to podróż na południowy kraniec świata — zagadkowy i wciąż niezbadany „szósty kontynent”. Punktem wyjścia stała się dla artystki historia wczesnych ekspedycji polskich naukowców na Antarktydę organizowanych w latach 50. XX wieku. W jednej z nich brał udział jej dziadek, profesor fizyki Janusz Molski.

Tagi: , , , Zobacz więcej

.

Polecamy: Show Film Studio